Ing. Hrabal Ladislav CSc.


Přestože byl mezi námi sedmnáctiletý věkový rozdíl stali jsme se blízkými osobami, a to nejen na sportovní úrovni ale i profesní a lidské. Slávek byl všestranným sportovcem a debaty o jeho výkonech ve fotbalové brance bývaly vítaným zpestřením diskusí po tenisových zápasech. Tak jako jeho taktické varianty při stolním tenisu, změny potahů tenisových pálek, byly odměněny vítězstvími ve druhé lize stolního tenisu a máme v paměti jeho nedávné umístění na stupních vítězů v turnaji veteránů ve Spojených státech severoamerických. Taktické varianty se snažil uplatňovat i při tenisu, a to i po operaci kyčelního kloubu, který ho omezoval v pohybu.

Slávek patřil mezi lidi, kteří neváhali přispět k rozvoji tenisového oddílu, kteří neváhali obětovat svůj volný čas ve prospěch Klánovic. Měl často až vizionářské vize například o řešení parkování u nádraží, nebo řešení protihlukových zábran kolem železniční trati, byly součástí našich diskusí. Slávek byl uznávaným odborníkem ve světě ložisek. I k této oblasti spolupráce existují rozsáhlé a příjemné vzpomínky.

Ve světě ložisek se seznámil se svou manželkou, která ho po těžké nemoci před více jak třiceti lety opustila. Po pěti letech, kdy i mě postihla tragická událost, mně zaslal osobní kondolenci jménem svým a jménem oddílu tenisu Sokol Klánovice. Zdůraznil morální podporu mile a dokonale, že dodnes si jeho myšlenky vybavuji a kdybych si již nevzpomněl, jeho dopis mám stále uložený.

Je a bude velmi těžké se smířit s faktem, že už si čtyřhru nezahrajeme, na pivo nezajdeme, a to nejen pro nás ale pro jeho nejbližší, kterým bych chtěl vyjádřit hlubokou soustrast a morální podporu.


Petr Hrubý

rackets 296813 1280